Інтерактивна зустріч

Інтерактивна зустріч
«О мово рідна, душа голосна України!»

       Саме під такою назвою 9 листопада 2018 року з нагоди Дня української писемності та мови за ініціативи заступника голови Генічеської районної державної адміністрації Гульнари Бекірової відбулась інтерактивна зустріч, учасниками якої були начальник Відділу освіти Ірина Попова, місцеві поети відомі особистості Віктор Железняк та Олександр Прихненко, учні та вчителі української мови та літератури міських закладів загальної середньої освіти. 

        Прекрасна, багата, мелодійна українська мова. І у цьому переконались діти і дорослі, мандруючи від рубрики до рубрики:  «Із витоків писемності»,  «Мовознавче лото»,  «Я хочу бачити красу»,  «Світлиця слова у безмежжі часу»,  «Інтелектуальний стендап».

       Учасники заходу, підготовленого вчителями НВК Гімназія Золотаренко Альоною та Золотарьовою Кристиною, зазначали, що мова – найважливіший засіб спілкування. Життя без неї уявити неможливо, це найбільше і найдорожче добро кожного народу. День української писемності та мови щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлений  він був згідно з Указом Президента України  у 1997 році на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

       Молодь нашого району усе більше захоплюється, спілкується рідною мовою, слухає українську музику, пише власні твори. У 2018 році поезії обдарованих дітей району були надруковані у збірці «Я хочу бачити красу». Свої вірші, які ввійшли у зазначену збірку, причитали п’ятикласники НВК Гімназії  Дригула Кирило  і Аблякімов Арсен.

       А гімназисти – одинадцятикласники Тимур Абдураімов і Катерина Котлярова у рубриці «Світлиця слова у безмежжі часу» підготували інформдосьє Нестора Літописця. Адже 9 листопада за православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця — письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.

       Випускниця НВК Гімназія Анна Бєлєхова розповіла про  Петра  Яцика –  канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні, зокрема, і Міжнародного конкурсу знавців української мови.  Також підкреслила, що дуже пишається тим, що сама неодноразово брала участь у такому конкурсі, маючи можливість проявити свої мовознавчі  здібності та повагу до рідної мови. А в минулому році отримавши перемогу в обласному,  стала учасником всеукраїнського етапу конкурсу, познайомилась із вчителями української мови Херсонщини, і зрозуміла, що вивчити іноземну мову можна за декілька років, а рідну слід вчити все життя.

       Всі учасники зустрічі долучились до  рубрики: «Інтелектуальний стендап», де мали завдання розшифрувати 9 зображень, розташованих трьома лініями, які  об’єднані центральним поняттям, пов’язаним з Днем української писемності та мови.

       Наприкінці відомі майстри слова нашого приазовського краю Віктор Железняк і Олександр Прихненко прочитали свої вірші про мову, про Україну, про любов до рідної землі.

       Підводячи підсумки заходу, заступник голови Генічеської районної державної адміністрації Гульнара Бекірова відзначила, що така зустріч – це ще одна сходинка до взаєморозуміння, до єднання, якого ми всі так прагнемо. Слова – це крила ластівки, вона їх не відчуває, але без них не може злетіти. Тож маємо зробити все для того, щоб не згорнулися крила, щоб не обірвалася золота нитка, яка веде з давнини в наші дні.

       У своєму виступі Ірина Попова, начальник Відділу освіти райдержадміністрації підкреслила, що місцем зустрічі, присвяченої Дню  української писемності та мови не випадково обрано Центр національно-патріотичного виховання, що функціонує у Палаці творчості, і є справжнім осередком патріотичного виховання дітей та молоді нашого району. Також подякувала вчителям та учням за цікаві, змістовні матеріали, побажала нових досягнень у вивченні української мови, перемог у Всеукраїнських олімпіадах, мовних конкурсах, фахових змаганнях. Адже українська мова – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія народу, його душа, культура.

You may also like...

Залишити відповідь