Всеукраїнський тиждень права

У закладах загальної середньої освіти району проведені заходи в рамках Всеукраїнського тижня права

       З 10 по 14 грудня 2018 року у закладах загальної середньої освіти району організовано низку заходів для здобувачів освіти  у рамках Всеукраїнського тижня права. До участі у заходах долучились і члени районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення разом з її очільником заступником голови районної державної адміністрації Гульнарою Бекіровою.

        Всеукраїнський тиждень права започатковано відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», і проводиться він щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Особливістю цьогорічного Тижня права було те, що  10 грудня 2018 року виповнилося 70 років із дня ухвалення Загальної декларації прав людини, яка була проголошена резолюцією Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй і є основним міжнародним документом з прав людини.

       У Генічеській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради Всеукраїнський тиждень права розпочався з загальношкільної лінійки. На базі закладу освіти було організовано науково-практичний районний семінар вчителів правознавства району та вчителів курсу «Громадянська освіта» на тему: «Як подолати шлях від конфлікту до порозуміння». Також були проведені конкурс малюнків «Кожна дитина має право» для здобувачів освіти 5- 6 класів; виготовлення буклетів «Мої права та обов’язки» здобувачами освіти 9 класу; інформаційна п’ятихвилинка «Кодекс честі» для 5-11 класів; заняття у 4 класах «Школа прав людини»; правова відгадайка у 3 класах «Мої права та обов’язки»; година спілкування  у 5 класі «Немає прав без обов’язків»; дебати серед здобувачів освіти 9-11 класів  «Право на приватне життя». 

           У  рамках Тижня права  в навчально-виховному комплексі «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області було організовано екскурсію здобувачів освіти 11-А і 11-Б класів до Генічеського районного суду, в ході якої вони відвідали канцелярію, кімнату адвокатів та прокурорів, ознайомились з кімнатою, де знаходиться сервер, який обробляє всю інформацію щодо зареєстрованих, розглянутих справ та забезпечує діяльність всього суду. Також школярам були продемонстровані зали судових засідань обладнаних системою відео конференції, камери утримання підозрюваних, обвинувачуваних. Учні мали змогу отримати відповіді на запитання стосовно вимог до професії судді, організації роботи суду.

       Протягом тижня для гімназистів проведені тематичні уроки «Мої права та обов’язки», «Конституція України – Основний Закон», інтелектуальний ринг «Чи знаю я свої права». А десятикласники долучились до створення зали-галереї «Дерево прав людини» (до 70-річчя прийняття Загальної декларації прав людини).

       З 10 по 14  грудня 2018 року в   Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради були проведені такі заходи: Всеукраїнський урок «Права лю­дини» з нагоди проголошення За­гальної декларації прав людини, конкурс малюнків «Мої права», конкурс рефератів «Значення Зага­льної декларації прав людини для сучасного суспільства», конкурс стіннівок «Права людини».

       У Партизанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради відбулися  Всеукраїнський урок  «Права людини»  з нагоди проголошення загальної декларації прав людини, у рамках якого висвітлити питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту для учнів 9-11 класів, уроки для учнів 1А, 1Б, 1В класів ранкове коло «Права дитини», 2А – відеоурок «Насильству –ні!», 2Б, 5А – інтерактивне заняття «Ми різні – ми рівні», 5Б- заняття з елементами гри «Мій улюблений світ – без насильства», 7Б, 8А- інтерактивне заняття «Світ без насильства», 9А- тренінг «Як протистояти насильству». Було організовано тематичну виставку в шкільній  бібліотеці «Ти – людина,   значить-  маєш права».

       У  Новогригорівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів Генічеської районної ради у рамках Всеукраїнського тижня права проведено заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, конкурси, ігри, змагання),  спрямовані на підвищення рівня правової культури, формування в учнів правосвідомості, що ґрунтуються на визнанні людини як найвищої соціальної цінності. 12 грудня 2018 року відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Актуальні питання забезпечення прав і свобод людини в Україні» для учнів 11 класу.

       У Генічеській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 Генічеської районної ради організовано виступ лекційної групи «Права людини відповідно до міжнародних стандартів»,  тематичну книжкову виставку, перегляди літератури «Закон і молодь», перегляд відеоролика «Дитина і право», виставку малюнків «Мої права», бесіду «З дитинства свої права знай, їх шануй і захищай».

       10 грудня стокопанівські школярі на загальношкільному уроці права поринули в історію формування правової системи, закріпили набуті знання за допомогою вікторини. В ході підготовки уроку провели соціальне опитування серед різних вікових груп населення з питання «Які права людини найважливіші для вас?».  Було проведено спілкування з віковими категоріями і з’ясовано, що в дитячому садочку малеча віддала перевагу відпочинку, всебічному розвитку, харчуванню, пенсіонерів хвилював гідний рівень життя та справедливої пенсії, а студенти та учнівська молодь наголошували на праві на освіту, свободи слова та вибору. Під час уявного польоту на повітряній кулі учасники подорожі зрозуміли, що всі права мають однаково важливе значення в житті людини. А на кінець зустрічі учні виготовили паперові кораблики під назвою «Свобода» на підтримку полонених моряків, які були затримані у Керченській затоці 25 листопада.

         З 10 грудня по 14 грудня 2018 року у Фрунзенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради в шкільній бібліотеці відбулася презентація тематичної виставки «Знай та поважай свої права», для учнів 1-4 класів проводився конкурс малюнків  «Що ми знаємо про свої права».   В 5-8 класах проведено години спілкування  «В країну прав», а для учнів 9-11 класів – вікторину «Сторінками Загальної декларації прав людини».     Найцікавішою була інформаційна сторінка «Права дитини» для учнів початкової школи, яку презентували представники 9-го класу. 

       У Стрілківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради було організовано тренінг «Закон і ми» для здобувачів освіти 8-11 класів, виставку літератури у шкільний бібліотеці «Моє право – моє життя», перегляд відеофільму «Коли я чую спів птахів» з подальшим обговоренням (фільм ХV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини). 14 грудня школярі побували на екскурсії у Генічеському бюоро правової допомоги.

        Правовий турнір, години спілкування «сторінками загальної декларації прав людини», конкурс дитячих малюнків, тематична виставка «Знай та поважай свої права» – такі заходи у рамках Тижня права були організовані у   Петрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради. 

          Тематична виставка в шкільній бібліотеці «Є права – значить є надія», вікторина «Юридичний футбол», диспут «Вчимося бути громадянами України», година спілкування «Юридична відповідальність неповнолітніх» – це основні заходи з правового виховання школярів, що були організовані протягом 10-14 грудня 2018 року у Новодмитрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради. 

         А в Озерянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради організовано бесіду «Що треба знати про право і закон?», урок – подорож «Я – дитина і маю права», ерудит – шоу «Юний правознавець», брейн – ринг «Знай свої права та обов’язки».

       Для здобувачів освіти Плавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради було проведено вікторину «Правова абетка школяра», ділову гру «Мої права в моїй сім’ї», гра «Великі права маленької дитини».

       У Чонгарській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Генічеської районної

ради школярі мали змогу долучитись до  участі у брейн – рингу «На терезах Феміди», анкетування «Чи знаю я свої права?»,  «Відповідальність підлітків за свої вчинки».

       Також вікторину «Чи знаю я свої права та обов’язки?», виховні години

«Сторінками світової книги прав дитини», правову кіномережу (перегляд та обговорення фільму «Країна іграшок»), конкурс малюнків «Я маю право» було організовано у Червонопрапорній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради.

         

           У Новоолексіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради було організовано  тематичну книжкову виставку, конкурс малюнків  «Права дитини», бесіди «Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх»,  «Мандрівка правами дитини»,  «Вивчаємо Конвенцію про права дитини», флешмоб «Хоробрі серця» на підтримку українських моряків,  затриманих у Керченській протоці.

       Проведення Всеукраїнського тижня права було спрямовано на отримання знань, навичок, ставлень і ціннісних орієнтацій, необхідних людині для ефективного соціального функціонування, реалізації її життєвих цілей і завдань, забезпечення умов для формування елементів правової культури, правових орієнтирів та правомірної поведінки.

       Проведені протягом 10-14 грудня 2018 року заходи сприятимуть підвищенню рівня правової освіти та обізнаності школярів  щодо їхніх прав та шляхів їх захисту, формуванню активної громадянської позиції.

You may also like...

Залишити відповідь