Семінар вихователів у ясла-садку

Районний семінар вихователів у Новоолексіївському
ясла-садку № 15 «Івушка»

       25 квітня 2019 року у Новоолексіївському ясла-садку №15 «Івушка» Новоолексіївської селищної ради відбувся районний семінар вихователів закладів дошкільної освіти з теми: «Досвід роботи вихователів щодо впровадження  кримськотатарської мови в освітній процес».
       На заході були присутні методист Генічеського районного методичного кабінету Ірина Пислар, вихователі закладів дошкільної освіти Генічеського району.
       Роботу семінару було розпочато з привітального слова завідувача ясла-садка Найле Дубських, яка наголосила на актуальності проблеми по вивченню кримськотатарської мови  саме з дітьми дошкільного віку з презентацією досвіду роботи вихователів за чотири роки.
       Молодша група «Фіданлар» з вивченням кримськотатарської мови   запросили гостей на інтегроване заняття «На гостини до бабусі». Наймолодші мешканці  садочка продемонстрували гарні знання кримськотатарської мови під час декламування віршів, співу та виконання національних таночків.
       На фольклорному святі « Весна іде – красу несе!» вихованці старшої дошкільної групи показали поєднання традицій кримськотатарської та української культури. Діти  продемонстрували гостям, як зустрічали весну наші далекі предки – українці та кримські татари – веснянками, віршами, обрядовими дійствами «Топтання рясту», таночком «Ой у лісі калина», кримськотатарськими піснями та національними таночками  «Чокърачыкъ оюны» – таночок із глечиками біля джерела, «Чобан – Явлукъ оюны» – таночок пастушків.
       Наприкінці свята гості  отримали у подарунок  український оберіг «Пташка щастя» та змогли виконати  один із обрядів кримських татар –  загадати бажання,  доторкнувшись до чорної курки.
       Цей методичний захід продемонстрував повагу до традицій українського та кримськотатарського народів.

За інформацією Відділу освіти та Генічеського
районного методичного кабінету

You may also like...

Залишити відповідь