Навчальна практика

Навчальна практика як органічне продовження навчального процесу

 

        Навчальна практика у середній та старшій ланці Генічеської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради Херсонської області у 2018-2019 навчальному році проходила у період з 27 по 31 травня. Все більше останнім часом вчителі-предметники  надають перевагу бінарній навчальній практиці. Це дозволяє цікаво й актуально реалізувати збалансовану освітню програму. Важливо, що міжпредметні зв’язки  розвивають мислення на більш високому рівні та  поглиблюють вивчення окремих тем з предметів.

        У 5 класі проведено бінарну практику з історії України та інформатики «Цікаві сторінки історії України в проектній діяльності» під керівництвом вчителів історії Царьонкової Жанни Сергіївни та  інформатики Шликової Олени Вікторівни. Практика вийшла цікавою, протягом декількох годин учні та вчителі здійснили віртуальну подорож  до Київської  Русі, «будували» разом з козаками Січі, вивчаючи традиції та звичаї низовиків, гортали сторінки козацьких літописів. Також віртуально відвідали найвідоміші фортеці України та ознайомилися з музичним мистецтвом та літературою України різних часів.

        У 6 класі на заняттях з біології разом з вчителем Зибіною Вікторією Леонідівною здобувачі освіти захищали проекти «Трав’янисті рослини рідного краю». В процесі роботи діти закріпили знання, отримані на уроках, засвоїли правила збору гербарію, більш детально ознайомилися з рослинами рідного краю. Також у 6 класі учителем Зінуровою Нелею Сергіївною проведено навчальну практику з української мови у формі мовознавчого турніру «Знавець української мови». Учні мали можливість показати свої знання, які здобули протягом 5 -6 класу. Шестикласники працювали також у творчих групах, де фразеологізми відображали у формі малюнків.

        У 7 класі вчителями Осьмак Вірою Вікторівною та Сліпченко Оленою Вікторівною проведено бінарну практику з української літератури та образотворчого мистецтва «Герб, його значення. Створення родинного герба». Готуючись до занять діти отримали знання з історії геральдики, дізналися, які кольори використовуються, що символізують зображення на гербах. Підсумком практики стало створення власних родинних гербів.

        Під час проведення бінарної навчальної практики з хімії та музичного мистецтва «Найпоширеніший природний оксид» під керівництвом учителів Шароварової Світлани Петрівни та Сліпченко Олени Вікторівни учні 7 класу поділилися на команди «Струмочок», «Льодовики», «Грозова хмаринка». Виконуючи різноманітні завдання, діти узагальнювали свої знання про воду як найпоширенішу речовину на Землі. Граючи в «Перекладачів» та «Шифрувальників»  розвивали вміння аналізувати й робити висновки про роль води в житті рослин, тварин та людей. Робота у творчих групах дала можливість розвити в учнів комунікативну та соціальну компетентність. На завершення заспівали пісню, яка стала девізом навчальної практики «Ми бажаємо вам завжди чистого повітря і води», показавши своє дбайливе й ощадливе ставлення до водних ресурсів нашої Батьківщини.

        У 8 класі відбулася практика з української мови на тему: «Створення монологу на одну з тем: чого хочу досягти в житті; я-особистість», яку очолила учитель Осьмак Віра Вікторівна. Під час занять діти розкривали світ власних захоплень.

        У цьому класі проведено навчальну практику із зарубіжної літератури «У театральній майстерні» під керівництвом учителя Білан Наталі Вікторівни. Метою заходу було узагальнення знань з теми «Театральне мистецтво античності, Середньовіччя, Відродження, класицизму», удосконалення навичок виразного читання акторської майстерності здобувачів освіти, виховання естетичного смаку, любові до художньої літератури і театру. Клас поділився на три команди: «Маска», «Мельпомена», «Талія», які  виявили свої таланти у 8 конкурсах. До заходу були створені цікаві презентації, а також дуже сподобався перегляд виступу театру тіней «Fireflies». Наприкінці учасники отримали нагороди – оцінки та побажання ведучого: «Театр – це життя. Театр – це неймовірне видовище, це мрія, це казка, радість, мудра порада, це можливість творити і бути щасливим. Любіть театр!».

        Практику у 8 класі з фізичної культури «Навчальна гра «Гандбол», яку проводив Сергєєв Микола Вікторович, який удосконалив практичний досвід здобувачів освіти із спеціальних вправ та технік, що сприяють розвитку кмітливості, рішучості, спритності.

        У 10 класі навчальна практика з фізики та астрономії під керівництвом учителя Кушакевич Валентини Миколаївни проходила в два етапи. І етап- це презентації з астрономії на теми: «Дослідження Марсу», «Екскурсія на Місяць». ІІ етап – теорія розв’язання задач на силу гравітації.

        Учитель англійської мови Підкоритова Катерина Володимирівна провела навчальну практику 10 класі на тему “Королівська родина – запорука традицій”. Учні підготували проектні роботи про королівські династії Великої Британії та їх найяскравіших представників протягом історії держави. Були сформовані родинні дерева кожної династії монархів. Також, учні складали діалоги про віртуальний  візит королеви Єлизавети ІІ до нашої школи та писали свій розпорядок дня, уявляючи себе монархом Британії в наш час.

You may also like...

Залишити відповідь