Дошкільна освіта

Доступність послуг дошкільної освіти

 

       Дошкільна освіта є обов’язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні.

       Згідно з Законом України «Про дошкільну освіту» державна політика у сфері дошкільної освіти визначається Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами і втілюється центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування.

       Програмою Кабінету Міністрів України визначено завдання надати кожній дитині доступ до якісної дошкільної освіти.

       У районі в закладах дошкільної освіти і дошкільному підрозділі НВК «Генічеська школа І-ІІІ ступенів №3 – дошкільний навчальний заклад» Генічеської районної ради функціонують 83 групи (38 у сільській місцевості, 45 у міській місцевості), в яких дошкільною освітою охоплено 1748 дітей віком від 2 до 6 років.

       Разом з тим 80 дітей шостого року охоплено педагогічним патронатом.

       Активно реалізовується проєкт з раннього творчого розвитку дошкільнят в умовах клубу – студії «Крапельки», в якому займаються 88 вихованців. Досвід роботи студії на базі Генічеської районної станції юних натуралістів Генічеської районної ради схвалено в ході I Всеукраїнського форуму «Ранній розвиток дитини – право кожного» у 2017 році у м. Києві. У квітні 2019 року на III Всеукраїнському форумі цей заклад отримав сертифікат встановленого зразка.

       У місті Генічеськ функціонує 5 закладів дошкільної освіти, у яких дошкільною освітою охоплено 707 дошкільнят: у дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок «Червона шапочка» Генічеської районної ради Херсонської області  виховується 77 дітей; у Генічеському ясла-садку № 3 «Казка» комбінованого типу Генічеської районної ради Херсонської області – 168 дітей; у Генічеському ясла-садку № 14 «Колосок» Генічеської районної ради Херсонської області – 141 дитина; у Генічеському ясла-садку № 17 «Теремок» Генічеської районної ради Херсонської області – 160 дітей; у НВК «Генічеська школа I-III ступенів № 3 – дошкільний навчальний заклад» Генічеської районної ради Херсонської області – 161 дитина.

       У всіх закладах дошкільної освіти Генічеська працює електронна черга, за допомогою якої діти зараховуються у заклад відповідно до віку. На даному етапі черга на влаштування дітей у дитячий садок міста відсутня. Тому батьки мають можливості скористатись ситуацією для отримання їх дітьми послуг дошкільної освіти  саме у закладах дошкільної освіти або в умовах клубу – студії «Крапельки», що діє на базі Генічеської районної станції юних натуралістів Генічеської районної ради. Це можливості для всебічного розвитку дитини відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб, формування моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду.

You may also like...

Залишити відповідь