Харчування

Харчування учнів у закладах
загальної середньої освіти району

 

      Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, та учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”. (Ст. 21 Закону України «Про загальну середню освіту»).

      Згідно з рішенням Генічеської районної ради забезпечено також безкоштовне харчування у закладах освіти дітей учасників АТО/ ООС та дітей осіб, на яких розповсюджується дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

      За станом на жовтень 2019 року в закладах загальної середньої освіти району за бюджетні кошти забезпечено гаряче  харчування 39 дітей-сиріт, 73 дітей, позбавлених батьківського піклування, 166 з малозабезпечених сімей, 36 дітей, які навчаються і інклюзивних класах, 123 дитини учасників АТО/ ООС.

      Також організоване харчування дітей інших категорій за батьківські кошти. Загалом послуги гарячого харчування отримують близько двох тисяч школярів.

      Статтею 22 Закону України «Про освіту» визначено, що «Відповідальність за організацію харчування учнів (вихованців) у закладах загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності додержання в них вимог санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм покладається на засновників (власників), керівників цих навчальних закладів. Норми та порядок організації харчування учнів (вихованців) у закладах загальної середньої освіти встановлюються Кабінетом Міністрів України. Контроль за охороною здоров’я та якістю харчування учнів (вихованців) покладається на органи охорони здоров’я.».

You may also like...

Залишити відповідь