Інклюзивна освіта

ПРО СТВОРЕННЯ ДОСТУПНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

 

       Шість років поспіль з 2013 року у районі організовується інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами.

       У минулому навчальному році в 9 закладах загальної середньої освіти району в 24 інклюзивних класах навчалось 34 дитини з особливими освітніми потребами.

       У квітні 2019 року організовано обстеження 65 дітей шкільного віку з особливими освітніми потребами і 29 дітей дошкільного віку фахівцями Новотроїцького ІРЦ, за результатами батькам дітей надано висновки щодо форми  навчання.

       У 2019-2020 навчальному році в ЗЗСО району навчається 84 дитини з особливими освітніми потребами. Це діти з інтелектуальними порушеннями, з порушенням опорно-рухового апарату, із затримкою психічного розвитку, зі складними порушеннями розвитку та з іншими нозологіями.  З  них в 29  інклюзивних класах навчаються 39 дітей з особливими освітніми потребами. Інші 45 дітей з особливими освітніми потребами навчаються за індивідуальною формою (педагогічним патронажем). У кожному інклюзивному класі введено посаду асистента вчителя, з дітьми працюють практичні психологи, соціальні педагоги.

       У 2019 році на придбання обладнання  для оснащення ресурсних кімнат району виділено державну субвенцію у розмірі 920,8 тис. грн., яку освоєно у повному обсягу.

Створено 3 ресурсні кімнати на базі Новоолексіївської №2, Новогригорівської, Фрунзенської загальноосвітніх шкіл. Для їх роботи було проведено поточні ремонти та придбано відповідне обладнання.

You may also like...

Залишити відповідь