«Мовно-літературна освіта в Новій українській школі: від знань до компетентностей»

Участь в  обласному інструктивно-методичному семінарі «Мовно-літературна освіта в Новій українській школі: від знань до компетентностей»

          30 жовтня 2019 року в комунальному вищому навчальному закладі

« Херсонська академія неперервної освіти» відбувся обласний інструктивно-

методичний семінар «Мовно-літературна освіта в Новій українській школі: від знань до компетентностей». У ньому взяли участь вчителі  української мови та літератури, зарубіжної літератури Генічеського району та керівники  районних методичних об’єднань з цих предметів.

      Тема семінару є актуальною на сьогоднішній день для вчителів і учнів закладів загальної середньої освіти, адже головним іспитом для наших випускників є державна підсумкова атестація з української мови та літератури у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

   Організатори семінару звернули значну увагу на представлення освітянській спільноті Херсонської області Стандарту Нової української школи, обговоренню його особливостей, аналізу викликів реформи «Нова українська школа», вирішенню комплексу завдань із формування гуманістичного світогляду, самодостатньої особистості, європейця і патріота.       

    Учасників заходу привітала Людмила Петрівна Марецька, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії  й методики викладання навчальних дисциплін Херсонської академії неперервної освіти і  представила поважних гостей семінару, які й узяли участь в подальшій роботі.

     Про стандарти мовно-літературної освіти, особливості проведення ЗНО з української мови та літератури 2020 року, участь в українознавчій грі                 «Соняшник» як кроку до розвитку ключових компетентностей сучасного школяра вів розмову Андрій Олексійович Панченков, начальник відділу змісту суспільно-гуманітарних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти.

   Продовжив спілкування з присутніми Юрій Іванович Ковбасенко, професор, завідувач кафедри світової літератури Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури, голова методичної комісії Міжнародної гри зі світової літератури «Sunflower», науковий керівник робочої групи з укладання навчальної програми для 10 – 11 класів закладів загальної середньої освіти «Зарубіжна література. Профільний рівень».

  Юрій Іванович познайомив учителів Херсонської області з проблемами стратегічної переорієнтації літературної освіти в Україні, а також обговорив з присутніми питання щодо ефективності впровадження ігрових технологій в освітній процес.

   У другій частині семінару до методичних діалогів запросила своїх колег  Олеся Василівна Калинич, учитель української мови та літератури Хустської гімназії – інтернату Закарпатської області, заслужений учитель України, переможець фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» у номінації «Українська мова та література». Дискусії розгорнулися навколо уроку, який вбачають як студію особистісного розвитку здобувача освіти.              

     Під час третьої панелі у « Відкритому мікрофоні» Юрій Олександрович Морщавка, директор Творчого об’єднання «Соняшник», ще раз упевнив педагогів нашої області, що інтелектуально-пізнавальні ігри «Соняшник» та «Sunflower» – це цікаво, а головне – корисно для учнівської молоді.

    Підсумком обласного інструктивно-методичного семінару стали виступи Людмили Петрівни Марецької та Олени Іванівни Левандовської, завідувача навчально-методичної лабораторії зарубіжної літератури та мов національних меншин Херсонської академії неперервної освіти, які висловили подяку усім присутнім  за змістовне спілкування.

    Всі 300 учасників семінару одержали відповідні сертифікати, серед яких і 12 представників Генічеського району,  а також  подяку  від його організаторів, учених і педагогів України.

You may also like...

Залишити відповідь