Семінар вихователів дітей старшого дошкільного віку
Районний семінар вихователів дітей старшого дошкільного віку в Генічеському ясла-садку «Червона шапочка»
Допомогти дитині осягнути закономірності та взаємозв’язки довкілля, сформувати цілісний світогляд, який допоможе їй не тільки використовувати знання для задоволення власних потреб, а й свідомо берегти природу, діяти безпечно для себе та інших, сформувати основи культури інженерного мислення допомагає сучасний напрям освіти – STREAM.
Наприкінці листопада 2019 року дошкільний навчальний заклад ясла-садок «Червона шапочка» Генічеської районної ради Херсонської області привітно зустрів вихователів дітей старшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти району на семінарі «Використання новітніх технологій у процесі запровадження альтернативної програми «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт».
До початку семінару було запропоновано переглянути методичну виставку, на якій було представлено авторські інформаційні буклети для батьків вихованців, дидактичні посібники та лепбуки для роботи з дітьми. У вітальному слові завідувач Людмила Кривчик наголосила про актуальність наступності між освітніми рівнями дошкільної і початкової ланок освіти з проблеми запровадження STREAM (STEM)-освіти в контексті реалізації дидактичних принципів Нової української школи. У представленій вихователем-методистом Ларисою Надточою презентації « Ми в напрямку STREAM- освіти» було розкрито методологічні засади альтернативної програми “STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт” та пріоритетні форми надання дітям пізнавальної інформації, які використовують у своїй роботі педагоги ясла-садка.
Практичний блок у вигляді бінарного заняття з елементами геокешингу «У пошуках золотої рибки» провели вихователь старшої групи Оксана Галич та музичний керівник Світлана Бурліна.
До дітей у відеолисті звернулась Золота рибка, яка запропонувала знайти її та забрати скарб Нептуна. За допомоги карти вихованці знаходили QR-коди, в яких були зашифровані завдання, відгадували загадки та викладали слова – відгадки з літер. В дослідницькій діяльності виявили чи можуть водорості жити без води та уявивши себе ландшафтними дизайнерами – насаджували водорості з мозаїки за графічним диктантом вихователя.
В підсумковому виступі методист Генічеського районного методичного кабінету Генічеської районної ради Херсонської області Ірина Пислар підкреслила, що колектив знаходиться в постійному пошуку дієвих інноваційних методик виховання та навчання дошкільників та висловила надію, що досвід роботи Генічеського ясла-садка «Червона шапочка» з формування культури інженерного мислення засобами STREAM-освіти буде взято до уваги в усіх закладах дошкільної освіти району.