Семінар вихователів дітей старшого дошкільного віку

Районний семінар вихователів дітей старшого дошкільного віку в Генічеському ясла-садку «Червона шапочка»

 

      Допомогти дитині осягнути закономірності та взаємозв’язки довкілля, сформувати цілісний світогляд, який допоможе їй не тільки використовувати знання для задоволення власних потреб, а й свідомо берегти природу, діяти безпечно для себе та інших, сформувати основи культури інженерного мислення допомагає сучасний напрям освіти –  STREAM.

  Наприкінці листопада 2019 року дошкільний навчальний заклад ясла-садок «Червона шапочка» Генічеської районної ради Херсонської області  привітно  зустрів вихователів  дітей старшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти району на семінарі «Використання новітніх технологій у процесі запровадження альтернативної програми «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт».

    До початку семінару було запропоновано переглянути методичну виставку, на якій було представлено авторські інформаційні буклети для батьків вихованців,  дидактичні посібники та лепбуки для роботи з дітьми. У вітальному слові завідувач Людмила Кривчик наголосила  про актуальність наступності між освітніми рівнями дошкільної і початкової ланок освіти з проблеми запровадження STREAM (STEM)-освіти  в контексті реалізації дидактичних принципів Нової української школи. У представленій  вихователем-методистом  Ларисою Надточою  презентації « Ми в напрямку STREAM- освіти» було розкрито методологічні  засади  альтернативної програми  “STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт” та  пріоритетні форми надання дітям пізнавальної інформації, які використовують у своїй роботі педагоги ясла-садка.  

     Практичний блок  у вигляді бінарного заняття з елементами геокешингу «У пошуках золотої рибки» провели вихователь старшої групи Оксана Галич  та музичний керівник Світлана Бурліна.

  До дітей у відеолисті звернулась Золота рибка, яка запропонувала знайти її та забрати скарб Нептуна. За допомоги карти вихованці знаходили  QR-коди, в яких були зашифровані завдання, відгадували загадки та  викладали слова – відгадки з літер. В дослідницькій діяльності  виявили чи можуть водорості жити без води та уявивши себе  ландшафтними дизайнерами –  насаджували водорості з мозаїки за графічним диктантом вихователя.   

     В підсумковому виступі методист Генічеського районного методичного кабінету Генічеської районної ради Херсонської області  Ірина Пислар  підкреслила, що колектив  знаходиться в  постійному пошуку дієвих інноваційних методик виховання та навчання дошкільників та  висловила надію, що досвід роботи Генічеського ясла-садка «Червона шапочка» з формування культури інженерного мислення засобами STREAM-освіти буде взято до уваги в усіх закладах дошкільної освіти району.

You may also like...

Залишити відповідь