Заходи в закладах освіти до 35-ї річниці аварії на ЧАЕС

        26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. Відлуння цієї трагедії ми чуємо і донині.

    З нагоди цієї пам’ятної і одночасно трагічної дати у  закладах загальної середньої освіти Генічеської міської ради проведено різноманітні виховні заходи. У кімнатах школяра та в шкільних бібліотеках оформлені тематичні виставки «Чорнобиль. Припять….Факти, яких ви не знали», «Чорнобиль: яким його бачить світ», «Гірка роса трави Чорнобиля», «Чорнобиль не має минулого часу», «Німа печаль на вустах України – Чорнобиль».

        Учнів початкової  школи в дистанційному форматі залучено до участі у годинах спілкування: «Таємниці атома», «Дзвони Чорнобиля», «Аварія на ЧАЕС», Здобувачів освіти Рівненського закладу загальної середньої освіти запрошено до перегляду відеопрезентації «Мої односельці-ліквідатори на ЧАЕС». У Плавському ЗЗСО молодші школяри переглянули пізнавальні  відеоматеріали «Казка про Чорнобиль». У Новоолексіївському закладі загальної середньої освіти №2 та  Генічеському закладі загальної середньої освіти №4 організовано виставки дитячих творчих робіт «Чорнобиль – довгий слід трагедії», «Чорнобиль очима дітей».

        Учнями 2  та 3 класів Генічеського закладу загальної середньої освіти  №3  виготовлено  малюнки-плакати із закликом берегти,  цінувати природу та проведено поетичний вернісаж віршів про любов до землі та життя.

        Для здобувачів освіти середньої та старшої ланки в онлайн режимі організовано години спілкування, виховні заходи та бесіди «Відлуння Чорнобиля», «Сум Чорнобиля», «Чорнобильська катастрофа», «Лазуровий пил». Учні Новодмитрівського закладу загальної середньої освіти відвідали віртуальні екскурсії «Дзвони Чорнобиля». У Плавському закладі загальної середньої освіти відбувся відеомарафон «Чорнобильська катастрофа: історія про трагедію, яка назавжди закарбувалася в пам’яті ». Для учнів 5-11класів, на сайті Генічеського закладу загальної середньої освіти №3 оформлено інформаційну сторінку з історичними фактами та посиланнями на документальні фільми «Чорнобиль. Крапка часу» та «Чорнобильська трагедія –  біль України», розміщено тематичну презентацію «Дзвони Чорнобиля».

        Більшість закладів загальної середньої освіти скористалися можливістю продемонструвати онлайн-проєкт «Уроки пам’яті Чорнобиля». У Генічеському ліцеї організовано онлайн-конференцію «Чорнобиль. Без права на забуття» для учнів середньої та старшої ланки. Лідери учнівського самоврядування цього закладу здійснили покладання квітів до пам’ятного знаку чорнобильцям – ліквідаторам та прийняли участь у віртуальній зустрічі  з ліквідаторами на платформі ZOOM.

       Старшокласники Рівненського закладу загальної середньої освіти  поклали квіти  до могил ліквідаторів-односельців. Під час онлайн-конференції випускники цього закладу загальної середньої освіти зустрілися з учасниками страшної трагедії 1986 року та мали змогу задати свої питання про події того часу.

        На завершення заходів до вшанування пам’яті жертв чорнобильської катастрофи учні Червонського закладу загальної середньої освіти  приєдналися до челенджу «Квітка відродження» та виготовили з паперу у техніці орігамі білу троянду,  яка стала символом відновлення постраждалих територій.

        Память про Чорнобильське лихоліття залишиться в пам’яті молодого покоління.

You may also like...

Залишити відповідь