ПРАВО НА ПАМ`ЯТЬ

      18 травня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв депортації кримських татар, яка призвела до масових людських жертв, завдавши непоправної шкоди кримськотатарському народу, трагічним чином вплинувши на його історичний шлях.

   З метою вшанування 77-річниці пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, популяризації історичної та культурної спадщини кримських татар заклади загальної середньої освіти Генічеської міської ради долучилися до акції пам’яті. Учні Новоолексіївських закладів загальної середньої освіти №1, №2, Генічеського закладу загальної середньої освіти №4, Щасливцівського закладу загальної середньої освіти, Азовського закладу загальної середньої освіти та Риківського   закладу загальної середньої освіти за допомогою малюнків представили своє бачення трагічних подій  того страшного травня 1944 року. У всіх закладах загальної середньої освіти проведено тематичні уроки, години спілкування, виховні години присвяченні подіям травня 1944 року. У бібліотеках  більшості  закладів загальної середньої освіти організовано тематичні літературні виставки.

           У Новоолексіївському закладі загальної середньої освіти проведено тематичні уроки пам’яті «Право на пам’ять», години спілкування «Твоя скорбота в нашім серці – кримськотатарській народе», «Трагедія очима дітей», присвячених подіям, пов’язаних з геноцидом кримськотатарського народу та осіб інших національностей. Дистанційний захід «Альбом сумних спогадів»,  присвячений 77-річниці депортації. Учням старших класів запропоновано перегляд фільму та відеороликів «Додому», «Пам’ять жива», «Чужа молитва», «Хайтарма» про депортацію кримськотатарського народу з Криму у 1944 році. 

      У Новодмитрівському закладі загальної середньої освіти проведено години спілкування «День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу», екскурсії до музею та бібліотеки закладу «Твоя скорбота в нашім серці, кримськотатарський народе».

У Генічеському закладі загальної середньої освіти №1 проведено презентацію роботи історико-краєзнавчого гуртка «Пошук», яка зайняла ІІІ призове місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України  «Незламний. Політв’язень, кримськотатарський активіст Едем Бекіров».

У Генічеському ліцеї проведено учнівську конференцію «На хвилях памяті» для учнів 5-11 класів, галерею пам’яті «Чужа молитва», відеомарафон «Хайтарма»

У Генічеському закладі загальної середньої освіти №3 проведено цикл виховних годин «Боротьба за повернення на Батьківщину», в музеї закладу організовано тематичну виставку «Не стерти пам’яті народу»

Усний журнал-презентацію та виставку малюнків «Крим – це Україна» проведено в Генічеському закладі загальної середньої освіти №4.

У Новоолексіївському закладі загальної середньої освіти № 2 проведено годину пам’яті «Я пам’ятаю» в ході якої учні декламували вірші на кримськотатарській мові.

У Риківському закладі загальної середньої освіти проведено книжковий перегляд «Не забули. Не забудемо», презентовано літературно-музичну композицію «Трагедія народу».

В ході акції «Запали вогник пам’яті » в Азовському закладі загальної середньої освіти проведено години спілкування, виховні заходи, перегляд відеофільмів та архівних матеріалів.

У Олексіївському закладі загальної середньої освіти презентували ілюстративно-інформаційний вісник «Життя перекреслене нелюдами».

УЩасливцівському закладі загальної середньої освіти організовано екскурсію до шкільного музею, де підготовано тематичну експозицію, проведені виховні заходи, переглянуто фільми «Хайтарма» та «Чужа молитва».

У всіх закладах загальної середньої освіти учні мали змогу переглянути відеоматеріали художні та документальні фільми присвячені депортації кримськотатарського народу, а вихованці Генічеського палацу творчості дітей та юнацтва самостійно створили відеоролик «Твоя скорбота і в нашому серці кримськотатарський народе».

       На флагштоках  закладів освіти Генічеської міської ради приспущено Державний Прапор України.

You may also like...

Залишити відповідь