Відбулась серпнева конференція педагогічних працівників громади

         28 серпня 2021 року відбулася  конференція педагогічних працівників закладів освіти   Генічеської   міської   ради,   яка  проходила  у   кінотеатрі «Україна»  м. Генічеська з  дотриманням   протиепідемічних заходів. 

         У роботі конференції взяли участь почесні гості: Генічеський міський голова Тулупов Олександр Васильович,  заступник Генічеського міського голови Попова Ірина Миколаївна, голова Генічеської районної ради Коржевий Сергій Миколайович, заступник  голови  Генічеської  районної державної адміністрації  Бєкірова Гульнара  Решатівна, депутат Генічеської міської ради Казнавецький Богдан Володимирович.

         З доповіддю «Безбар`єрність та якість освіти: підсумки 2020-2021 навчального року  і основні завдання на 2021-2022 навчальний рік»  виступила  начальник Відділу освіти Генічеської міської ради Ганна Дмитрівна Бондарева.

        На заході вшанували кращих освітян громади, які були нагороджені Почесними грамотами Генічеського міського голови, Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації, Генічеської районної ради, Генічеської районної державної адміністрації, Відділу освіти Генічеської міської ради. 

         Для характеристики навчального року, що минув, без перебільшення ключовим було слово «ЗМІНИ».

         Завершення у державі процесу децентралізації, формування громад мало наслідком зміну з початку 2021 року засновника  для    закладів освіти з Генічеської районної ради, селищних, сільських рад на Генічеську міську раду. І як наслідок, нові Статути закладів освіти, серйозна робота керівників з оформлення правоустановчих документів.

         Для забезпечення функціонування галузі освіти рішенням сесії міської ради  затверджено Програму розвитку освіти.

         Створено виконавчий орган – Відділ освіти Генічеської міської ради.

         За 8 місяців діяльності Відділом освіти внесено на розгляд сесії міської ради 116 питань стосовно освіти.

         На різних рівнях і майданчиках, зустрічах, форумах   відпрацьовувались актуальні питання розвитку освіти, особливості життєдіяльності громад, забезпечення гарантованого державою права дитини на якісну та доступну освіту.

         Здійснено аналіз стану освітньої галузі громади. Проведено низку нарад, семінарів, робочих зустрічей з керівниками закладів освіти, як очних так і форматі відеозвязку, з актуальних питань надання освітніх послуг дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти.  Важливою складовою став діалог з батьківською громадскістю, колективами працівників.

         Усі заходи відбувались за підтримки та активної участі керівництва міської ради, старост, депутатського корпусу. Це дозволило зробити певні кроки по унормуванню мережі закладів освіти.

         Чонгарський ЗЗСО набув статусу опорного з Миколаївською філією.

         І, як результат, отримав додаткову можливість фінансування через участь у державних проєктах підтримки закладів освіти. 26 серпня 2021 року на обласній педагогічній конференції міський голова Олександр Тулупов і директор Чонгарського ОЗЗСО Людмила Курдюк отримали ключі від двох нових шкільних автобусів.

         Згідно з рішеннями сесії міської ради Червонський та Стокопанівський ЗЗСО стали гімназіями. Маючи контингент 9 дітей, в Озерянах продовжує функціонувати початкова школа.

         Три заклади дошкільної освіти (в селах Новодмитрівці, Червоне, Щасливцеве), враховуючи дислокацію в одній будівлі з ЗЗСО, стали їх дошкільними підрозділами, що, сподіваємось, за рахунок ефективного управлінського менеджементу сприятиме  підвищенню якості послуг дошкільної освіти.

         Після  прийняття  Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»  продовжуються зміни в освітньому законодавстві.

         Влітку цього року Верховною Радою ухвалено закон, який  вдосконалює правове регулювання функціонування ліцеїв. Тому формування мережі ліцеїв – це спільне завдання на перспективу.

Затверджено методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів.

Оновлено Положення про з’єднаний клас  початкової школи.

Удосконалено організацію інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти.

Стартувала реформа системи шкільного харчування.

Формується модель здорової школи.

Це особливо важливо, адже пандемія COVID-19  значно вплинула на освітній сектор. Разом з вимогами карантинних обмежень, наявності засобів індивідуального захисту, в освітянське середовище увійшла вакцинація. І все це заради збереження здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Дошкільна освіта як перша ланка задає впевнений старт подальшому успішному становленню особистості. А індикатором її ефективності є доступність.  За  короткий час разом  міською владою, Відділом освіти, комунальними закладами і громадськістю, батьками дітей зроблено чимало, щоб 1 червня відновили свою роботу сезонні дитячі садки в Ногайському, Новоіванівці,  Новоєфремівці, Плавському. 

Плавський ЗДО «Білосніжка» рішенням сесії міської ради переведено з сезонного у режим цілорічної дії, і тепер діти матимуть змогу відвідували заклад постійно, а не лише влітку.

Знаковою подією напередодні нового навчального року стало відкриття шостої групи у дошкільному підрозділі Генічеського ЗЗСО №3, з новим обладнанням та новим майданчиком, придбаним за кошти міської територіальної громади. У групі планується виховання 20 дошкільнят.

Загалом послуги дошкільної освіти у закладах громади отримують 1576 вихованців. 

З урахуванням викликів пандемії впродовж навчального року, що минув, колективи закладів дошкільної освіти громади спрямовували зусилля на якість освітніх послуг, безпеку учасників освітнього процесу.

Вихователям доводилось працювати дистанційно, проводити заняття і спілкуватися онлайн, дотримуватися суворих протиепідемічних заходів. Проте не змінилися пріоритети і стратегічна мета: кожна дитина повинна мати доступ до якісної дошкільної освіти.

Як приклад, педагоги Генічеського ясла-садка №14 «Колосок Генічеської міської ради  впроваджують педагогічні ідеї Ф.Фребеля. 

Колектив Генічеського ясла-садка «Червона шапочка» почав інтенсивно впроваджувати в освітній процес закладу STREAM-освіту. Працівники та вихованці Чонгарського закладу дошкільної освіти ясла-садок «Червона шапочка» демонстрували новації освітнього процесу під час відвідування закладу головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим та іншими поважними особами.

Якість і доступність, безбар’єрність – головні пріоритети загальної середньої освіти.

Продовжується Нова українська школа, що стартувала з вересня 2018 року –  реформа зі створення нового освітнього простору з максимальною  мотивацією дітей до навчання та особистісного розвитку. У новому 2021-2022 навчальному році за парти сядуть 555 першокласників, щоб в умовах НУШ, через гру, через практичні дії, розвивати ціннісні життєві навички, які відповідають світу, що змінюється. На закупівлю меблів, дидактичних матеріалів, комп’ютерного обладнання, мультимедійного контенту у рамках НУШ громаді виділено понад 2 млн.грн. державної субвенції. Співфінансування з бюджету громади склало 676268 грн. Отримано 42 ігрові набори LEGO Play Box, що  застосовуватимуться  як дидактичні матеріали для впровадження методик ігрового навчання дітей в перших класах НУШ. Забезпечено  підготовку вчителів початкових класів. За результатами участі в онлайн-курсах, семінарах, тренінгах педагогічні працівники отримали відповідні сертифікати.

Загалом же протягом минулого навчального року загальну середню освіту здобували у  26  закладах загальної середньої освіти понад 6 тисяч дітей шкільного віку, для чого використовувались різні форми навчання.

102 учні навчались за  індивідуальною формою навчання, як з причини стану здоров’я здоров’я,  а також з причини відсутності класів. У 5 закладах загальної середньої освіти було організовано  навчання  учнів з непідконтрольних територій за екстернатною формою.

Пандемія змушувала освітянське середовище забезпечувати розвиток дистанційної освіти. Залежно від рівня захворюваності змінювався формат навчання  від очного до змішаного або дистанційного навчання учнів. І надалі – це один з викликів  сьогодення. Підсумком 2020-2021 навчального року став проєкт «З досвіду роботи за дистанційною формою навчання». Під такою назвою спільно Відділом освіти та Генічеським Центром професійного розвитку педагогічних працівників презентовано виставку матеріалів закладів загальної освіти.   Представлені лайфхаки з дистанційного навчання: найкращий досвід та поради вчителів закладів освіти нашої громади, яким вдалося подолати основні виклики нової шкільної реальності і налагодити надання якісних освітніх послуг в умовах карантинних обмежень.

На подальше вдосконалення дистанційного навчання спрямовані різні заходи, зокрема, в державному бюджеті на 2021 рік передбачено придбання комп’ютерного обладнання для вчителів. ЗЗСО нашої громади мають отримати  150 ноутбуків ( це 2млн. грн. державної субвенції і 900 тис.грн. співфінансування з бюджету громади, яке вже підтримано депутатами).

         Підводячи ж підсумки навчального року, що минув, маємо констатувати, що 564 учні закінчили 9 клас  і отримали свідоцтва про здобуття базової середньої освіти. З них 23 школярі отримали свідоцтва з відзнакою. Це учні Генічеського ліцею, Генічеського №1, Генічеського №3, Азовського, Новогригорівського, Петрівського, Рівненського, Сокологірненського закладів загальної середньої освіти.

У 2021 році завершили  навчання 366 випускників 11-х класів. З них 8 учнів закінчили заклад освіти із золотою та 4 із срібною медалями.

 Це учні Генічеського ліцею, Генічеського №1, Генічеського №3, Генічеського №4, Щасливцівського, Догмарівського), Олексіївського  закладів загальної середньої освіти Генічеської міської ради.

До речі, якщо інші медалісти скористались звільненням від ДПА, то ліцеїсти Ельдар Асанов та Ілля Романенко за власним бажанням складали ДПА у формі ЗНО, і отримали чудові результати, а з ними і Золоті медалі. Цей факт є позитивним прикладом для наслідування!

Високі результати ЗНО – це  шлях до здобуття вищої освіти.

В оприлюдненому на сайті ОСВІТА.UA рейтингу шкіл Херсонської області за результатами ЗНО- 2021  кращі результати у Генічеського ЗЗСО №1 (10 місце), Генічеського ліцею (13 місце), Генічеського ЗЗСО №4 (22 місце), Генічеського ЗЗСО №3 (24 місце), Щасливцівського ЗЗСО (30 місце).

Учні 17 закладів загальної середньої освіти за результатами  ДПА-ЗНО 2021 року отримали  109 оцінок високого рівня (10,11, 12). Трійку лідерів склали Генічеська №1- 24, Генічеський ліцей -19, Генічеський ЗЗСО №3 -18. У розрізі предметів українська мова, українська мова і література  –   31, історія України – 30, математика-20, англійська мова -14, географія -8, біологія – 6.

8 учнів з 5 шкіл отримали загалом 12 «дванадцяток».  Причому випускники Генічеського ліцею Ельдар Асанов та Генічеського ЗЗСО №1 Бєлік Софія  одразу з двох предметів  по 12 балів на ЗНО: ЕльдарАсанов – з історії України і математики (вчителі Федосова О.А. і Неймет І.В.), Софія Бєлік – з української мови і географії (вчителі Ісадкова Н.В., Ігнатенко В.І.).

А найвище досягнення цьогоріч у випускниці, золотої медалістки Генічеського ЗЗСО №1 Сузансько Дар’ї – три дванадцятки на ДПА-ЗНО (з української мови – вчитель Ісадкова Наталя Валеріївна, з історії України – Царьонкова Ж.С., з англійської мови – вчитель Підкоритова К.В.). 

Побажання, щоб у прийдешньому навчальному році випускники нашої громади потрапили до когорти тих, хто склав ЗНО на 200 балів, а цьогоріч загалом по Україні більше пів тисячі таких випускників.

Кожна дитина має унікальні особливості, інтереси, здібності та навчальні потреби. У закладах освіти Генічеської міської ради діти з особливими освітніми потребами навчаються за інклюзивною формою як у закладах дошкільної, так і загальної середньої освіти. Для них використовуються особистісно орієнтовані методи навчання, програми адаптовані до потреб та можливостей дитини, адже жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх та соціальних процесів.
         Для одинадцяти дошкільнят було відкрито групи  з інклюзивною формою навчання  у шести  закладах дошкільної освіти.    У  9 закладах загальної середньої освіти нашої громади забезпечено навчання в 37 інклюзивних класах 54-х дітей з особливими освітніми потребами.  Для кожної дитини складено індивідуальну програму розвитку, передбачено проведення корекційно-розвиткових послуг. Введено посади асистентів вчителя.  Функціонують ресурсні кімнати, у закладах освіти наявні пандуси.

  Генічеський Інклюзивно-ресурсний центр став однією з ланок консультування батьків та освіти дітей з особливими освітніми потребами у громаді. Протягом 2020-2021 навчального року фахівцями ІРЦ обстежено 159 дітей, до початку навчального року – 50 дітей з ООП.

Поповнення за рахунок міського  бюджету та спонсорських коштів матеріальної бази ІРЦ дидактичними матеріалами та реабілітаційним обладнанням  допомагають  урізноманітнити заняття для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до їх можливостей та індивідуальних здібностей.

Тож маючи багаторічний досвід організації інклюзивного навчання, і у новому 2021-2022 навчальному році цей напрям роботи буде продовжено, і діти  з особливими освітніми потребами зможуть реалізувати своє право на освіту  у загальноосвітньому просторі.

Школа, дитячий садок не може відбутися без учителя, вихователя, який володіє сучасними методами викладання,  постійно вдосконалюється.

 У закладах освіти громади працюють 893 педагогічні працівники.

З метою підвищення рівня професійної компетентності педагогів у 34 закладах освіти проведено чергову атестацію.

На засіданні атестаційної комісії ІІ рівня Відділу освіти розглянуто атестаційні матеріали та прийнято відповідні рішення щодо атестації 63 педагогічних працівників 21 закладу дошкільної,  загальної середньої, позашкільної освіти  та 42 директорів і їх заступників з 27 закладів освіти громади.

          З урахуванням проведеної атестації в закладах освіти  громади  200  педагогів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 43 – педагогічне звання «учитель-методист», 87 – «старший вчитель»,  7 – «керівник гуртка-методист».    

          Найбільше педагогів  із педагогічними званнями у складі Генічеського ліцею, Генічеського закладу загальної середньої освіти №3, у Новоолексіївському закладі загальної середньої освіти №2.

У 2020–2021 навчальному році робота Генічеського центру професійного розвитку педагогічних працівників та педагогічних колективів була спрямована на реалізацію  науково-методичної проблеми області.

Діяло 19 методичних об’єднань  вчителів-предметників та 3 методичних об`єднання вихователів.

Організовано 42 навчально-практичних семінари, засідання методичних об`єднань, веб-наради.

Організовано роботу школи молодого вчителя (керівник учитель-методист Альона Золотаренко).

Продовжив працювати ресурсний центр для вчителів початкових класів (керівник – учитель-методист Генічеського ЗЗСО №4 Олександр Густий).

Спільно з Генічеським районним територіальним  центром  комплектування та соціальної підтримки забезпечено координацію роботи вчителів  предмету «Захист України».

         73 педагогічні працівники стали учасниками обласного навчально-методичного семінару «Сучасні технології в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами», за результатами якого отримали  відповідні сертифікати.

         З метою впровадження інноваційних педагогічних технологій навчання  Центром ПРПП вивчено та узагальнено перспективний педагогічний досвід  41 педагога громади.

У 2020-2021 навчальному році Херсонською академією неперервної освіти здійснено вивчення та узагальнення  передових педагогічних досвідів кращих вчителів: Алексєєнка Петра Івановича, вчителя трудового навчання та  Дубіни Ганни Василівни, вчителя математики  Петрівського закладу загальної середньої освіти; Зеленської Марії Яцківни, вчителя початкових класів Генічеського закладу загальної середньої освіти №1.

На підвищення престижності  професії вчителя, виявлення  й підтримку талановитих педагогічних працівників спрямований Всеукраїнський конкурс «Учитель року». Учасниками  першого (зонального) туру конкурсу «Учитель року-2021»  стали 6 вчителів, їх імена на екрані.

    Переможці зональних змагань брали онлайн-участь у другому (обласному) турі конкурсу. У номінації «Математика» – вчитель математики Генічеського закладу загальної середньої освіти №1 Гульчак Євген Анатолійович став лауреатом.

    У номінації «Українська мова та  література»  вчитель української мови та літератури Генічеського закладу загальної середньої освіти №3 Щербаненко  Ірина  Ігорівна здобула перемогу та посіла почесне ІІІ місце у ІІ турі конкурсу.

До числа членів обласного журі цього конкурсу було запрошено Наталю Ольховську, учителя-методиста Генічеського закладу загальної середньої освіти №3 та Альону Золотаренко, учителя-методиста Генічеського ліцею, що є підтвердженням професійної компетентності вчителів нашої громади на обласному рівні.

     Талановиті педагоги виховують талановитих учнів, що підтверджують результати участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

     18 учнів стали переможцями І етапу, четверо з них представили свої наукові роботи у ІІ (обласному) етапі вказаного змагання, де учасники мали захистити свої дослідницькі роботи (це і заочне оцінювання дослідницької роботи, постерний  захист та наукова конференція).   

     За результатами змагань  ІІІ місце зайняла робота учениці 9 класу Генічеського ліцею Семілєтової Марії (науковий керівник Пирогов Ігор Анатолійович).

На  ІІ місці  робота учениці 9 класу Генічеського ліцею  Юшкової Карини (науковий керівник Носова Любов Миколаївна).
   І місце на рівні області здобула робота учня 11 класу Генічеського закладу загальної середньої освіти № 1 Сліпченка Микити (науковий керівник Подзолкова Анжела Анатоліївна).
  Микита разом зі своїм наставником стали переможцями і на рівні держави, посівши ІІІ місце в МАН!     

  Вітаємо переможців і призерів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН та бажаємо творчої наснаги, успіхів, а закладам загальної середньої освіти надалі відкривати нові зірки, плекати інтелектуальну, обдаровану молодь нашої громади!

         Заслужено   26 серпня 2021 року на обласній конференції грамотами Херсонської обласної державної адміністрації і Херсонської обласної ради за результати у ЗНО,  МАН, «Учитель року» відзначено кращих керівників і педагогів закладів освіти нашої громади! Їм наша вдячність і оплески!

У  минулому навчальному році, незважаючи на карантинні обмеження,  високий рівень підтвердили колективи Палацу творчості, станції юних натуралістів, станції юних техніків.

Загалом у трьох закладах у 89 гуртках займається 1124 дитини.

На найвищому рівні працюють 49 гуртків у Генічеському Палаці творчості дітей та юнацтва (директор Ніколаєва З.В.). Вихованці закладу у 2020-2021 навчальному році вибороли 78 призових місць, з них 37 обласного рівня, 23 Всеукраїнського, 18- Міжнародного. 

А ще  Експертною комісією Міністерства освіти і науки України: присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив»
  гуртку бісероплетіння «Веснянка» (керівник Мартиненко Марина Олегівна);

 підтверджено почесні звання «Народний художній колектив» ансамблю сучасної хореографії «Мозаїка» (керівник Михайловська Юлія Романівна), «Зразковий художній колектив» – гуртку сценічного мистецтва «Маска» (керівник Харченко Марина Володимирівна); ансамблю естрадного танцю «Бриз» (керівник Черненко Ігор Олександрович).

На Всеукраїнський рівень вийшла Генічеська станція юних  натуралістів. У Києві директор закладу Світлана Василівна Скрипка презентувала досвід роботи, продемонструвавши широкі можливості проведення експерименту всеукраїнського рівня.

І  Міністерство освіти і науки України відповідним наказом підтримало дослідницько-експериментальну діяльність  Генічеської станції юних натуралістів,  спрямовану на екологічне виховання дітей дошкільного віку.

А загалом вихованці цього закладу вибороли 61 призове місце (4 всеукраїнського рівня, 57- обласного) у змаганнях різного рівня.

 Скрипку Світлану Василівну у 2021 році нагороджено  відомчою  відзнакою Національного еколого-натуралістичного Центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за розвиток юннатівського руху.

17 гуртків функціонують у Генічеській станції юних техніків (директор Жицька Л.Г.), а вихованці закладу, беручи активну участь у конкурсах, виставках та змаганнях, вибороли 84 призових місць, серед яких 27 обласного рівня, 39 всеукраїнського, 18- Міжнародного рівня. Найбільш вагомі перемоги гуртківців СЮТ у Кубку Українського державного центру позашкільної освіти, на всеукраїнській онлайн-виставці-конкурсі «Талановиті! Наполегливі! Успішні!», обласних конкурсах юних конструкторів, винахідників та раціоналізаторів. Пять років поспіль команда Генічеської СЮТ – переможець у відкритих змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях Херсонської області.

    Вітаємо колективи позашкільних закладів, бажаємо подальших успіхів у справі навчання і виховання дітей!  

Пріоритетним напрямком виховної роботи залишається національно-патріотичне виховання.

         Яскравими прикладами патріотичного виховання маленьких мешканців громади стали Онлайн-проєкт «Весняний Калейдоскоп» до Дня вишиванки,  святкова естафета “Україна – це ми” до 25-річчя прийняття Конституції України за участі вихованців та педагогів дитячих садочків міста, марафон «З днем народження, Україно!» з нагоди 30-річчя Незалежності України. 

 «Цінуймо своє, шануймо символи!» – лейтмотив виховних заходів у закладах освіти до Дня Державного Герба України.

         «Оберіг нашої державності»- під такою назвою відбулась презентація фотовиставки робіт закладів освіти, особливістю якої є використання місцевого матеріалу.    

Проведено І етап обласного огляду-конкурсу «Таврійський барвограй», присвяченого 30-річчю Незалежності України. Більше півтори тисячі учасників представили плоди своєї творчості на огляд членів журі.

 У дистанційному форматі відбувся VII обласний фестиваль  виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви». У І відбірковому етапі       свою майстерність показали 48 учнів закладів загальної середньої освіти та 2 вихованці закладів позашкільної освіти.

На обласному рівні переможцем став шкільний  театр «Прометей» Новоолексіївського закладу загальної середньої освіти №2 (керівник  Ільяшенко М.А.).

         У закладах освіти відбулись заходи із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні,  Дня  пам`яті та примирення,  Дня перемоги  над нацизмом у Другій  світовій  війні. 

 Низку різноманітних заходів проведено з нагоди річниці від дня народження Тараса Шевченка, підтверджуючи, що «лине над землею Шевченкове святе слово».  Цьогоріч виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки.   Тематичні уроки, літературні вікторини, конкурси поезії були присвячені памяті   видатної поетеси.

     Яскравим досягненням у вихованні екологічної культури учнів є участь  команди «ЕкоFIRST»  Генічеського ЗЗСО №1 (керівник команди Лисенко О.Л.) у Всеукраїнському конкурсі колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім», за що отримано Подяку у номінації «За вдале режисерське втілення теми конкурсу» з актуальної зараз тематики «Атака вірусів. Врятуй планету!».  

 Серед інших напрямів виховної роботи актуальним залишається  формування у здобувачів освіти світогляду щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

          Учні 10-х класів Генічеського ЗЗСО №3 під керівництвом заступника директора  з виховної роботи Махтєєвої А. О. презентували  соціально-інтерактивний «Театр життя». Цей виступ був 13-им! Заклад у такій інтерактивній формі займається профілактикою негативних явищ, пропагує здоровий спосіб життя.

Цьогоріч  вперше проводився Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід «Рух – це здорово!». Наші школярі виконали веселі руханки, здійснили велопробіг, брали участь у різноманітних естафетах, змаганнях, веселих стартах та спортивному флеш-мобі. Особливу активність продемонстрував Рівненський ЗЗСО (директор Циба Н.Г.).

Загалом робота з виховання учнівської молоді проводиться комплексно, в єдності всіх його складників спільними зусиллями органів влади, освітніх закладів, сім’ї та громадських організацій.

В основу реалізації повноважень Відділу освіти як головного розпорядника коштів покладено мету забезпечити стале функціонування закладів освіти.

У межах кошторисних призначень проводиться фінансування заробітної плати працівників, питома вага якої становить понад 90% всіх наявних коштів, оплата комунальних послуг. Наявні кошти скеровано на зміцнення матеріально-технічної бази: капітальний ремонт покрівлі та вимощення Чонгарського ОЗЗСО, встановлення вікон у Новоолексіївському ЗЗСО №2, ремонт фасаду Генічеського ЗЗСО №1, придбання відеокамер, розробку ПКД на встановлення автоматичної пожежної сигналізації, поточних та капітальних ремонтів приміщень

Здійснюється оновлення технологічного і холодильного обладнання харчоблоків закладів освіти.

З метою забезпечення завдання рівного доступу до якісної освіти організованим перевезенням шкільними автобусами до 14 ЗЗСО  та у зворотному напрямку у новому навчальному році буде забезпечено 505 учнів.

У рамках підготовки закладів освіти до нового навчального року забезпечено низку заходів з пожежної безпеки та протиепідемічних заходів.

При підготовці до нового 2021-2022 навчального року реалізовано комплекс організаційних і практичних заходів по формуванню мотивуючого до навчання та безпечного освітнього середовища.

Активно попрацювали заклади загальної середньої і дошкільної освіти міста Генічеська, Новогригорівський ЗЗСО, Озерянський, Петрівський, Привільненський, Олексіївський, Сокологірненський та багато інших ЗЗСО, ЗДО, ЗПО. Слід подякувати за оформлення корпусу початкових класів Стокопанівській гімназії та Стокопанівському ЗДО, Чонгарському ЗДО.

Колектив кожного  закладу освіти доклав зусиль з підготовки до нового навчального року, намагаючись здивувати, зацікавити своїх учнів та вихованців, дотримуючись при цьому санітарних вимог.

Слова вдячності всім закладам освіти громади за проведену роботу з підготовки до 2021-2022 навчального року, підприємствам, організаціям, фермерам, батькам за благодійну (добровільну) допомогу закладам освіти.

Слова подяки міському голові Олександру Васильовичу Тулупову, депутатському корпусу міської ради за підтримку та прийняття позитивних рішень на користь освіти, на користь дітей. Такі рішення – запорука сталого та стабільного розвитку освіти громади.

You may also like...

Залишити відповідь