“Місяць цифрової грамотності”

З 01 по 30 листопада 2021 року триває масштабна інформаційна кампанія “Місяць цифрової грамотності”.

Для створення Національної стратегії розвитку цифрових навичок і компетентностей в Україні, відповідно до європейського досвіду, та розроблення методології проведення досліджень з питань розвитку цифрових навичок та цифрових компетентностей 13 травня 2021 року Мінцифри запустило Цифрограм 2.0. За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1.). Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:

 1. Основи комп’ютерної грамотності.
 2. Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними.
 3. Створення цифрового контенту.
 4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.
 5. Безпека у цифровому середовищі.
 6. Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

Проходження тестів надає можливість кожному громадянину дізнатись особисто свій рівень цифрової грамотності та безоплатно отримати відповідний сертифікат про проходження тесту.

Просимо долучитися навчальні заклади до Місяця цифрової грамотності та в рамках нього провести такі активності:

 1. Забезпечити ознайомлення із платформою Дія. Цифрова освіта – https://osvita.diia.gov.ua/ (школярів) та Всеукраїнська Школа Онлайн – https://lms.e-school.net.ua/ (вчителів та школярів) з проханням зареєструватися на платформах.
 2. Організувати перегляд хоча б одного освітнього серіалу чи складання Цифрограм вчителями та школярами старших класів.

Рекомендовані освітні серіали:

 • «Основи кібергігієни» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene) – курс, покликаний допомогти засвоїти базові принципи кібергігієни та типові алгоритми дій у разі виявлення ознак інформаційних атак.
 • «Кіберняні» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny), який допоможе дізнатись, як мінімізувати ризики втрати вашої приватної, чутливої інформації. Як попередити кібератаку або кібершахрайство та як швидко відновитися після них, у випадку якщо вони все ж таки сталися.
 • «Обережно! Кібершахраї», що навчить, як захиститись від кібершахрайства з сім-картою (https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters).
 • Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті», який допоможе дізнатись, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства (https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpekaditey).
 • «Електронний підпис» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature), що навчить використовувати всі можливості та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера за допомогою електронного підпису.

Для вчителів буде дуже корисним новий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/online-services-for-teachers), який розповість про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші.

Курс навчить:

− користуватися онлайн-сервісами;

− створювати відеоконференції;

− створювати контрольні роботи;

− створювати віртуальну вчительську;

− контролювати виконання завдань;

− збирати файли з роботами;

− ставити оцінки онлайн;

− надавати консультації учням;

− комунікувати з учнями;

− використовувати соціальні мережі.

3. Розмістити на сайтах навчальних закладів посилання на сайти Дія. Цифрова освіта та Всеукраїнська Школа Онлайн.

You may also like...

Залишити відповідь