Мова моя – це душі джерело…

        Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
        21 лютого починаючи з 2000 року світова громадськість святкує Міжнародний день рідної мови.  Про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.
        До відзначення цього свята долучилися заклади загальної середньої освіти Генічеської міської ради, на базі яких 21 лютого 2022 року  в дистанційному форматі відбулися різноманітні заходи. Для здобувачів освіти он-лайн проведено тематичні бесіди «Там, де живе рідна мова», виховні години «Як парость виноградної лози, плекайте мову…», дистанційні уроки «Шануймо рідну мову!», диспути «Значення рідної мови в житті кожної людини».
        У закладах загальної середньої освіти відбулися творчі конкурси віршів «Звучи, рідна мово!», «Казкар», онлайн-вікторини «Знавці рідної мови», «Мова наша солов’їна», квести «Рідній мові жити!».
        Для здобувачів освіти старших класів організовано онлайн-перегляд  відеороликів «Цікаві факти про українську мову» та відео-подорожі «Встановлення та виникнення державної мови». У бібліотеках закладів освіти оформлено тематичні  виставки «День рідної мови», «Мова рідна! Рідне слово!».

You may also like...

Залишити відповідь