Інклюзивне навчання

Забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами

 

         П’ять років  поспіль у закладах загальної середньої освіти району організовується інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами.
         У 2017-2018  навчальному році  класи з інклюзивною формою навчання функціонували у 9 закладах загальної середньої освіти: Генічеській № 4, НВК «Генічеська школа № 3 І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», Новоолексіївській № 2, Плавській, Фрунзенській, Новогригорівській, Петрівській, Щорсівській, Червонопрапорній  загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради. У 22 інклюзивних класах навчалося  30 дітей з особливими освітніми потребами  (в основному із затримкою психічного розвитку, з порушенням розумового розвитку), яким така форма навчання рекомендована фахівцями Херсонської обласної ПМПК.
          В інклюзивних класах корекційна робота з дітьми з особливими освітніми потребами здійснювалась   5 логопедами та 9 практичними психологами.
         Для 39 дітей з особливими освітніми потребами було організовано
отримання ними послуг загальної середньої освіти за індивідуальною формою, 33 дитини вказаної категорії навчається у закладах загальної середньої освіти на загальних засадах.
          У закладах дошкільної освіти району навчається 107  дітей з особливими
освітніми потребами, з них 91 дитина з фонетико-фонематичним недорозвиненням отримує   дошкільну освіту в логопедичних групах. На базі Генічеського ясел-садка № 14 «Колосок»  Генічеської районної ради Херсонської області функціонує  група для дітей із затримкою психічного розвитку,  де виховується 13 дітей.